Jeśli nie kafelki do łazienki to co?

Dodano: 2012-11-09 00:00:00
Wyświetleń: 3232
Średnia ocena: 1,00 (wszystkich głosów: 5)

Wyłożone kafelkami łazienki przechodzą do lamusa. Obecnie technika pozwala na zastosowanie wielu innych materiałów w miejscach narażonych na wilgoć. Obecnie bardzo modnymi i chętnie wykorzystywanymi materiałami są tapeta, cegła, kamień, beton jak również niebanalny tynk.

Użycie każdego z tych materiałów pozwoli stworzyć niepowtarzalny klimat w łazience.

Lateksowa fototapeta z motywem z ostatnich wakacji będzie pięknie się prezentowała na ścianie z wanną. Dodatkowym jej atutem jest to, że łatwo utrzymać jej czystość. Taką powierzchnię łatwo się myje. Tynk dekoracyjny łatwo zabarwimy na dowolny kolor. Pozwoli on również na położenie na ścianie fantazyjnych wzorów. Należy jednak zabezpieczyć go preparatem przeznaczonym do chłonnych i porowatych materiałów budowlanych.

Beton to od niedawna materiał, który możemy zastosować na ścianach, sufitach, podłodze a nawet blatach. Możemy mu również nadawać różne faktury. Aby jednak prezentował się odpowiednio trzeba poddać go wyszlifowaniu i zabezpieczyć żywicą akrylową przezroczystą, która nada mu połysk i będzie chronić przed wilgocią.

Cegła to kolejny rodzaj materiału, który obecnie jest modny. Świetnie nadaje się do wnętrz rustykalnych. Wymaga ona jednak zabezpieczenia podobnie jak tynk dekoracyjny. Dzięki zabezpieczeniu nie traci koloru.

Kamień nada pomieszczeniu elegancji. Jednak to kolejny materiał, który wymaga zabezpieczenia przed wilgocią. Dokonamy jej przy użyciu żywicy przezroczystej lub w kolorze kamienia.

Szkło to materiał wykończeniowy szczególnie polecany do małych wnętrz. Jest trwałe, wodoodporne i łatwe w czyszczeniu.

Alternatywy dla płytek łazienkowych nie brakuje. Decyzje do konkretnego rozwiązania pozostawiamy Państwu.

InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd