Aktualnie znajdujesz się: Strona główna / Artykuły / Akcesoria łazienkowe

Akcesoria łazienkowe

Dodano: 2012-11-09 00:00:00
Wyświetleń: 0
Średnia ocena: 1,00 (wszystkich głosów: 6)

 Łazienka to miejsce w domu, które służy nie tylko czynnościom higienicznym, oddajemy się w niej również relaksowi i zabiegom pielęgnacyjnym po ciężkim dniu. O jej charkterze głównie decydują dodatki. Przy pomocy dodatków ożywimy lub wytonujemy pomieszczenie. Rodzaj dodatków uzależniony jest od stylu w jakim chcemy urządzić wnętrze swojej łazienki. Jeśli nasza łazienka ma być nowoczesna to dodatki powinne być proste w formie o geometrycznych wzorach wykonane ze szkła, kamienia, czy metalu. Styl klasyczny to dodatki wykonane z kamienia, marmuru lub skóry. Zupełnie innych materiałów wymaga z kolei styl eko. W takim przypadku najlepsze będą akcesoria łazienkowe wykonane z drewna bądź z jego elementami. Pamiętajmy jednak aby wybierać drewno odporne na wilgoć, inaczej szybko stracą na wyglądzie i zamiast upiększać naszą łazienkę będą ją szpecić. Dla osób które tak naprawdę nie mają pomysłu na dodatki do swojej łazienki polecamy styl eklektyczny. Pozwala on na łączenie różnych stylów, czyli w zasadzie wszystkiego co nam się spodoba. Warto jednak zachować umiar w ilości stylów które połączymy w przeciwnym razie efekt który uzyskamy będzie „opłakany”.

Kolejna zasada jakiej powinniśmy się trzymać dotyczy dobierania kolorów. W przypadku haczyków i uchwytów różnego rodzaju (uchwytu do papieru toaletowego, do kubków do mycia zębów, itd.) powinny one współgrać i pasować do koloru i wzoru baterii aby łączyć się w jedną całość. W przypadku dywaników, ręczników, szlafroków - ich kolor powinien harmonizować z kolorem płytek ściennych i podłogowych.

Często nie warto wybierać dodatków w krzykliwych kolorach, które są aktualnie modne, gdyż jak to z modą bywa szybko przemija. Łazienki warto urządzać w spokojnej kolorystyce, na które moda w zasadzie nie mija i dobrze się w ich otoczeniu wypoczywa.

Kategorie
Podziel się!
Oceń artykuł
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd