Aktualnie znajdujesz się: Strona główna / Artykuły / Łazienka jak ją urządzić

Łazienka jak ją urządzić

Dodano: 2012-11-09 00:00:00
Wyświetleń: 0
Średnia ocena: 1,00 (wszystkich głosów: 7)

 Łazienka to wyjątkowe miejsce w każdym domu i mieszkaniu. To do niej zazwyczaj kierujemy pierwsze kroki po powrocie do domu po ciężkim dniu pracy. To w jej zaciszu „zmywamy” z siebie trudy całego dnia, oddajemy się często relaksowi w wannie. Warto więc szczególnie zadbać o wystrój tego miejsca.

Warto zadbać o odpowiednią przestrzeń łazienki na etapie jej projektowania, jeśli mamy oczywiście taka możliwość. Często jednak bywa tak że przestrzeń mamy narzuconą z góry w przypadku zakupu mieszkania od dewelopera. Nie mniej jednak nie ma co się zniechęcać, gdyż pozostaje nam jeszcze wiele płaszczyzn, na których możemy działać.

Bardzo ważnym elementem wyposażenia łazienki jest dobór jej kolorystyki (dotyczy to zarówno płytek ściennych, terakoty czy koloru ścian, jeśli zrezygnujemy z płytek). Każdy kolor ma swoją specyfikę wywołuje inne emocje. Kolor zielony sprzyja relaksowi i odprężeniu, niebieski daje poczucie czystości i wycisza, żółty wyzwala energię, itd. Warto zastosować kolor również w elementach wyposażenia.

Praktyczna i funkcjonalna łazienka to podstawa. Dobrze dobrana ceramika łazienkowa to niezaprzeczalna zaleta każdej łazienki umożliwiająca łatwe i przyjemne z niej korzystanie. Przed zakupem jakiegokolwiek wyposażenia musimy dobrze przemyśleć w co chcemy nasze pomieszczenie wyposażyć. Kabina prysznicowa czy wanna. Jeśli wanna to jak tradycyjna czy narożna. Może w naszej łazience chcemy mieć również pralkę. Warto zadbać również o funkcjonalną umywalkę, której wysokość zostanie dopasowana do naszych wymagań i potrzeb. Z umywalką, prysznicem czy wanną ściśle wiąże się odpowiedni wybór baterii. Rynek armatury łazienkowej oferuje duży wybór wzorów. www.superceramika.pl.

Nie zapomnijmy również od doborze właściwego oświetlenia i dobrej wentylacji. Oświetlenie w łazience jest często używane więc warto zainwestować w żarówki energooszczędne. W łazience dobrze sprawdza się oświetlenie punktowe i wygląda bardzo efektownie. W łazience bardzo ważnym elementem jest również lustro, w którym możemy się nie tylko przeglądać ale przy jego pomocy możemy optycznie powiększyć pomieszczenie.

Reasumując dobrze urządzona łazienka to taka, w której możemy się zrelaksować po ciężkim dniu, wygodna i funkcjonalna.

Kategorie
Podziel się!
Oceń artykuł
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd