Łazienka plus sypialnia - współczesne metody aranżacyjne

Dodano: 2020-08-05 00:00:00
Wyświetleń: 0
Średnia ocena: 0,00 (wszystkich głosów: 0)

Dzisiejszy lokator stawia w głównej mierze na to, aby wnętrza, w jakich przebywa na stałe były urządzone w sposób bardzo komfortowy. W tym celu konieczne okazuje się więc zastosowanie takich rozwiązań, które pozwolą na sto procent funkcjonalności oraz maksymalną wygodę. Najważniejsze bowiem to to, aby zwrócić uwagę nie tyle na aspekt wizualny, ale praktyczność aranżowania. Jednym z polecanych wariantów ułatwienia sobie codziennego funkcjonowania jest połączenie łazienki z sypialnią.

 
W blokach mieszkalnych oczywiście nie mamy żadnego wpływu na to, w jaki sposób zostanie zaprojektowana przestrzeń, natomiast w przypadku obiektów jednorodzinnych jest to jak najbardziej możliwe do urzeczywistnienia. Kiedyś domownicy starali się wydzielać te dwa pomieszczenia stosunkowo niedaleko od siebie. Teraz natomiast coraz częściej zdarza się tak, że są one ze sobą połączone. Dzięki temu zapewniona jest nieskrępowana intymność. W takich wnętrzach warto pomyśleć o kompleksowym wyposażeniu, na przykład wannie bądź prysznicu, muszli klozetowej oraz drobnych akcesoriach występujących w tradycyjnych pomieszczeniach łazienkowych. Mając tak gruntownie wykończone lokum w zasadzie nie ma problemu z tym, żeby szybko wykonać poranną toaletę, oszczędzając czas na dopychaniu się lustra.
 
Połączenie w jedno tych dwóch pomieszczeń jest naprawdę dobrym wariantem zwłaszcza w przypadku młodych małżeństw czy singli. Nie sprawdza się to natomiast w wielodzietnych rodzinach, chyba że w całym obiekcie mieszkalnym występuje więcej niż jedna łazienka. O tym, aby zespolić ze sobą owe wnętrza trzeba pomyśleć już w momencie projektowania. Ciężko bowiem byłoby nawet ogromną sypialnie podzielić w taki sposób, aby dodatkowo znalazła się w niej wolna przestrzeń na pokój łazienkowy. Warto też rozplanować dokładnie, w jakim zakresie oba lokum mają się wzajemnie przenikać. Często wybierane jest ich połączenie poprzez amfiladę bądź zwyczajne odseparowanie parawanami. Do nowoczesnych łazienek i sypialni można zastosować również meblościanki modułowe.
 
Kiedy wnętrza nie są zbyt dużej wielkości, wtedy warto zastosowań łącznik w postaci szklanych tafli. W ten sposób nie zaciemnimy pomieszczeń, a jednocześnie nie zmniejszymy powierzchni pokoju, jaką mamy do wykorzystania. Przezroczystość elementu da natomiast możliwość zachowania jedności pomiędzy pomieszczeniami. Ponadto skorzystanie z bardziej trwałego łącznika aniżeli zwyczajnie ustawiany parawan ochroni sypialnię przed nadmierną wilgocią. Co więcej, będzie to również sposób na to, aby stworzyć solidną barierę akustyczną, co jest istotne zwłaszcza dla przebywających w sypialni, którym mógłby przeszkadzać dźwięk puszczanej wody. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac związanych z aranżowaniem wnętrza, konieczne okazuje się zadbanie o właściwą sieć instalacji wentylacyjnej oraz grzewczej. Jest to niezbędne do tego, aby w danym pomieszczeniu nie gromadziła się wilgoć, ale jednocześnie by w sypialni panowały zbyt wysokie temperatury.
 
 
Kategorie
Podziel się!
Oceń artykuł
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd