Wanna czy prysznic – co do łazienki

Dodano: 2012-12-11 00:00:00
Wyświetleń: 0
Średnia ocena: 2,29 (wszystkich głosów: 7)

Dylemat ten dotyczy przede wszystkim osób, które mają małe łazienki i chcą zwiększyć przestrzeń użytkową oraz komfort korzystania z całego pomieszczenia instalując zamiast wanny prysznic. Osoby które mają dużą przestrzeń łazienkową mogą sobie pozwolić i na wannę i na prysznic razem. Taki zabieg z pewnością przypadnie do gustu osobom które nie przepadają za długim wylegiwaniem się w wannie ale i tym które wprost to uwielbiają. Oba rozwiązania mają swoje wady jak i zalety.

Wanna z pewnością jest o wiele wygodniejszym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi. Poza tym nawet najlepiej wyposażona kabina prysznicowa nie zastąpi relaksu w wypełnionej wodą wannie, więc jeśli jesteśmy entuzjastami takiej formy kąpieli warto się zastanowić czy na pewno warto z niej zrezygnować.

Prysznic również ma wiele zalet – łatwy dostęp do kabiny prysznicowej sprawia że jest to świetne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych i starszych. Pozwala również na szybką kąpiel, dzięki czemu nie zużywa wielkiej ilości wody. W przeciwności do wanny, pod tym względem jest to o wiele bardziej ekonomiczne urządzenie. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych żyjących „szybko”, a także w sytuacjach gdy więcej domowników korzysta z tej samej łazienki. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie w łazience wanny i prysznica. To jest dobre rozwiązanie jednak tylko dla tych którzy mają wystarczająco miejsca na taki zabieg.

Co jednak maja zrobić ci, którzy mają małą łazienkę a chcieli by mieć wannę i prysznic? Wówczas możemy skorzystać z rozwiązania łączącego w sobie częściowo wannę i prysznic. Są to tzw. głębokie brodziki, które są bardzo dobra propozycją, szczególnie jeśli w rodzinie sa dzieci. Innym rozwiązaniem jest zamontowanie zastawu prysznicowego w wannie i osłonięcie wanny tzw. parawanem nawannowym. Parawany takie mają tą zaletę, że tworzą swoistą przestrzeń prysznicowa w wannie. Jest to dobre rozwiązanie dla osób chcących mieć w łazience wannę i prysznic.

Wybór jednak jest indywidualną kwestią każdego właściciela łazienki, niezależnie czy dużej czy też małej.

Kategorie
Podziel się!
Oceń artykuł
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd